Bezpieczne opalanie

bezpieczne_opalanie.jpg

Kiedy za oknem pojawiają się śmielsze promienie słońca, to znak, że już niedługo zacznie się sezon na opalanie. Lato jest doskonałym czasem, by się nieco zbrązowić, zwłaszcza że nastolatki mają wtedy wakacje. Poza urlopowym wyjazdem nad morze okazji do opalania nie brakuje także w domu – można przecież usiąść na tarasie lub w ogrodzie i zażywać słonecznych kąpieli. I w tej sferze przestrzegać trzeba kilku zasad. Przede wszystkim unikać opalania pomiędzy południem a godziną 15:00, bo wówczas promieniowanie UV jest najsilniejsze.

W Polsce moda dziecięca rozwija się w oszałamiającym tempie Przed zakupem warto sprawdzić czy tradycyjne sukienki komunijne są jeszcze modne

Ciało trzeba posmarować kremem z możliwie najwyższym filtrem, który wprawdzie osłabi rezultat opalenizny, lecz zabezpieczy nastoletnie ciało przed poparzeniem. Dokładnie smarujemy wszystkie miejsca, które będą wystawione na słońce. Okulary z filtrem UV również się przydadzą. Warto się także nieco poruszać, a nie tylko siedzieć i się „smażyć”. Spacer brzegiem morza to również okazja do opalenia się, a przy tym można powdychać nieco cennego jodu.

Po skończonej sesji warto umyć się specjalnym żelem z dodatkiem gliceryny i pantenolu.

powerboat.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *